Манчестър Юнайтед надви с 2:0 Нюкасъл във финала на Карабао Къп. Каземиро

...

Манчестър Юнайтед удари Нюкасъл и спечели трофей след шест години чакане

Манчестър Юнайтед надделя с  2:0 Нюкасъл   във финала на Карабао Къп. Каземиро изведе напред " алените дяволи " в 33-ата минута. Маркъс Рашфорд удвои преднината шест минути по-късно.

Така Манчестър Юнайтед победи в Купата на Лигата и подвигна първи трофей в границите на шест години.

" Червените дяволи " започнаха вихрено срещата. В първите секунди бе пратен дълъг пас към наказателното на Нюкасъл. Във втората минута пък добър пробив отляво приключи с опит за пас към Маркъс Рашфорд, само че топката не стигна до звездата на Манчестър Юнайтед. В 5-ата минута пък Бруно Гимараеш бе покрай това да стреля, откакто се включи на скорост в пеналтерията. Той обаче не съумя да уцели топката.

В 9-ата минута напрежението на " Уембли " се повиши. Диого Далот спря рейд на Сен-Максимен, а " свраките " заобиколиха рефера, който в последна сметка сподели жълт картон на бранителя от Манчестър Юнайтед. Четири минути по-късно Вегхорст съумя да задържи топката навътре в наказателното поле на Нюкасъл. Нидерландецът даже се обърна и стреля, само че шутът му бе слаб и в средата на вратата - без никакви усложнения за Лорис Кариус, който улови удобно.

Антони опита изстрел от сериозна отдалеченост в 16-ата минута, откакто Рашфорд бе открит с дълго подаване и върна към бразилеца. Той стреля отвън наказателното поле, а топката още веднъж не бе ориентирана задоволително добре и не сътвори проблеми на Кариус. В 24-ата минута пък " свраките " имаха искания за игра с ръка на Фред, който беше в личното си наказателно поле.

Минута по-късно Алмирон проби отдясно и прати центриране, за което скочи Фабиан Шер. Бранителят се сблъска тежко с Лисандро Мартинес, а топката прелетя високо над напречната греда. Около пет минути бяха отделени на Шер, който бе прегледан от медицинския щаб на Нюкасъл, въпреки всичко той съумя да продължи игра.

Шон Лонгстаф проби чудесно отдясно и прати пас по земята, който пресече цялата пеналтерия на " алените дяволи ". Топката стигна до Ален Сен-Максимен, който бе на далечната греда. Той съумя да излъже бранител на Манчестър Юнайтед и стреля, само че топката бе избита от Де Хеа. След това и Бруно Гимараеш опита сложен удар от въздуха, само че топката мина високо над вратата.

В 33-ата минута Люк Шоу прати остро центриране в наказателното поле на " свраките ". Там Каземиро стигна първи до топката и я прати с глава в мрежата на Нюкасъл за 1:0! Ситуацията бе прегледана и за възможна засада на полузащитника, само че ВАР сподели, че такава няма.

Шест минути по-късно и Маркъс Рашфорд порази вратата на Нюкасъл. Той бе открит от Вегхорст отляво, а по-късно стреля. Топката рикошира и от крайници на Свен Ботман, с цел да залъже Кариус, който не съумя да се намеси.

Минута преди да изтече постоянното време на първото полувреме Дан Бърн бе покрай това да върне едно попадение. Той стреля с глава при центриране, само че топката мина настрана от десния напречен дирек на вратата. Вут Вегхорст опита доста мощен изстрел от сериозна отдалеченост, с който Кариус се оправи чудесно, избивайки топката над вратата си.

Второто полувреме стартира с още един късмет за " алените дяволи ". Фред опита изстрел от сериозна отдалеченост, който мина до задачата. В 53-ата минута Нюкасъл нападна добре, а офанзивните дейности на " свраките " завършиха с центриране на Трипиър.

Жоелинтон бе покрай гола в 68-ата минута. След добра композиция на Нюкасъл, бразилецът шутира, само че топката бе спряна от бранител на " алените дяволи ". Четири минути по-късно Марсел Забитцер си опитва шанса с изстрел от сериозна отдалеченост. Топката обаче прелетя високо над напречната греда.

В 80-ата минута отборът на Тен Хаг имаше нова опция. При бърза офанзива Бруно Бернандеш опита да изведе Рашфорд, само че след рикошет топката отиде в ръцете на вратаря. Четири минути по-късно Джейкъб Мърфи от Нюкасъл шутира отвън наказателното поле, само че тоав бе следващ прахосан късмет за " свраките ", защото топката мина над вратата. Отново Мърфи насочи фалцов удар от сериозна отдалеченост, който Де Хеа единствено изгледа. За благополучие на " алените дяволи " топката още веднъж бе неакуратен.

Дълбоко в продълженията Нюкасъл удари гредата след интервенция на Де Хеа, а пък секунди по-късно Бруно Фернандеш се озова самичък против Лорис Кариус. Португалецът пожела да приключва самичък, макар че имаше поддръжка от свои съотборници. Той опита да преодолее стража на " свраките ", който обаче се намеси задоволително добре, с цел да избие топката.

FT / МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НЮКАСЪЛ 2:0

1:0 Каземиро 33'

2:0 Маркъс Рашфорд 39'

Съставите на двата тима:

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 23. Люк Шоу, 6. Лисандро Мартинес, 19. Рафаел Варан, 20. Диого Далот O , 18. Каземиро, 17. Фред O , 8. Бруно Фернандеш, 21. Антони, 10. Маркъс Рашфорд, 27. Вут Вегхорст

Старши треньор: Ерик загар Хаг